Разное

Эта молитва Николаю Чудотворцу помогает изменить судьбу в лучшую сторону

Эта молитва Николаю Чудотворцу помогает изменить судьбу в лучшую сторону

В трудной ситуации практически каждый человек ищет помощи у высших сил. Одни идут за помощью к экстрасенсам, другие – в церковь. Христиане часто обращаются к канонизированным святым. Один из наиболее почитаемых покровителей – Николай Чудотворец. Считается, что заступник помогает в разных сферах жизни. Верующие обращаются к нему в самых сложных ситуациях: молят об исцелении тяжелобольного, просят о хорошей работе и помощи в делах, заручаются поддержкой перед дальней дорогой.

Почему почитают святого Николая Чудотворца

Эта молитва Николаю Чудотворцу помогает изменить судьбу в лучшую сторону

Согласно христианским верованиям Николай Чудотворец очень близок к Богу. Неслучайно в народе его зовут угодник, заступник и помощник. Всю свою жизнь он посвятил служению богу. Рос Николай в небедной семье, но в сознательном возрасте раздал имеющееся наследство и стал проповедником. О его безграничной доброте и сострадании ходили легенды. Он помогал нуждающимся и даже спасал народ от стихийных бедствий и голода.

Николай Угодник считается также покровителем путешественников и мореплавателей. До сих пор моряки молятся ему перед выходом в море, чтобы избежать кораблекрушения и других неприятностей. Святой известен как избавитель от напрасной смерти, верующие рассказывают о чудесных спасениях благодаря ему. В христианстве он считается также покровителем детей.

По преданию, в канун рождества Николай Чудотворец подкладывал к порогу нищих небольшую сумму денег или угощения. Таким образом, появилась традиция дарить подарки 24 декабря (6 января), а сам святой стал прототипом Санта Клауса в католичестве.

Молитва святому Николаю Чудотворцу об изменении судьбы

Эта молитва Николаю Чудотворцу помогает изменить судьбу в лучшую сторону

К святому заступнику обращаются, чтобы заручится покровительством в важных делах или получить поддержку в сложной ситуации.

Одна из самых сильных молитв для верующих христиан — молитва, которая меняет судьбу. Для ее прочтения необязательно идти в церковь, обратиться к покровителю можно и дома. Следует помнить, что любое прошение такого рода – это таинство, поэтому для чтения текста нужно уединиться. Чтобы молитва была услышана, придерживайтесь нескольких правил:

  • приобретите икону Николая Чудотворца;
  • по возможности каждый раз зажигайте свечу или лампадку;
  • молитву читают 40 раз подряд в течение 40 дней;
  • рассказывать о своих действиях нельзя даже самым близким людям;
  • на протяжении 40 дней чтения молитвы исключить спиртное и курение, по возможности соблюдать пост.

Если вы действительно хотите изменить судьбу, задумайтесь о том, правильно ли вы живете с точки зрения христианской религии. Соблюдение заповедей и норм улучшает земную жизнь и помогает быстрее быть услышанным Николаем Чудотворцем.

Текст изменяющей судьбу молитвы для Николая Чудотворца

Эта молитва Николаю Чудотворцу помогает изменить судьбу в лучшую сторону

«Возбранный Чудотворче и изрядный угодниче Христов Отче Николае! Миру всему источая многценное милости миро и неисчерпаемое чудес море, крепости духовные уставляеши, и я восхваляю тя любовцю, преблаженне Святителю Николае: ты же яко имея дерзновение ко Господу, отвсяких мя бед свободи, да зову ти: Радуйся, Николае, великий Чудотворче, радуйся, Николае, великий Чудотворче, радуйся, Николае, великий Чудотворче!

Ангела образом, земнаго суща естеством яви всея твари Создателя; благоплодную бо доброту души твоея провидев, преблаженне Николае, научи всех вопити тебе сице:

Радуйся, во одеяниях ангельских рожденный, якоже во плоти чист; радуйся, и водою и огнем крещеный, яко же во плоти свят. Радуйся, рождением своим родителей удививый; радуйся, силу душевную абие по рождестве явивый. Радуйся, саде земли обетования; радуйся, цвете Божественнаго саждения. Радуйся, лозо добродетельная винограда Христова; радуйся, древо чудоточное рая Иисусова. Радуйся, крине райского прозабения; радуйся, миро Христова благоухания. Радуйся, яко тобою отгонится рыдание; радуйся яко тобою приносится радование. Радуйся, Николае, великий Чудотворче, радуйся, Николае, великий Чудотворче, радуйся, Николае, великий Чудотворче!

Радуйся, образе агнцев и пастырей; радуйся, святое очистилище нравов. Радуйся, добродетелей великих вместилище; радуйся, святыни чистое и честное жилище! Радуйся, светильнице всесветлый и вселюбимый; радуйся, свете златозарный и непорочный! Радуйся, достойный Ангелов собеседниче; радуйся, добрый человеков наставниче! Радуйся, правило веры благочестивыя; радуйся, образе кротости духовныя! Радуйся, яко тобою от страстей телесных избавляемся; радуйся, яко тобою слодостей духовных исполняемся! Радуйся, Николае, великий Чудотворче, радуйся, Николае, великий Чудотворче, радуйся, Николае, великий Чудотворче!

Радуйся, избавление от печали; радуйся, подаяние благодати. Радуйся, нечаемых зол прогонителю; радуйся, желаемых благих насадителю. Радуйся, скорый утешителю в беде сущих; радуйся, страшный наказателю обидящих. Радуйся, чудес пучина, Богом излиянная; радуйся, закона Христова скрижаль Богом писанная. Радуйся, крепкое подающих возведение; радуйся, право стоящих утверждение. Радуйся, яко тобою всякая лесть обнажается; радуйся, яко тобою всякая истина сбывается. Радуйся, Николае, великий Чудотворче, радуйся, Николае, великий Чудотворче, радуйся, Николае, великий Чудотворче!

Радуйся, всяких исцелений источниче; радуйся, лютее страждущих помощниче! Радуйся, заре, сияющая в нощи греховной блуждающим; радуйся, росо неботочная в знои трудов сущим! Радуйся, подовая требующим благостроение; радуйся, уготовляяй просящим изобилие! Радуйся, многажды прошение предваряй; радуйся, старым сединам силу обновляй! Радуйся, многих заблуждений от пути истиннаго обличителю; радуйся, таин Божиих верный служителю. Радуйся, яко тобою зависть попираем; радуйся, яко тобою благонравное житие исправляем. Радуйся, Николае, великий Чудотворче, радуйся, Николае, великий Чудотворче, радуйся, Николае, великий Чудотворче!

Радуйся, от убожества вечнаго изымали; радуйся, богатство нетленное подаваяй! Радуйся, брашно негиблющее алчущим правды; радуйся, питие неисчерпаемое жаждущим жизни! Радуйся, от мятежа и брани соблюдаяй; радуйся, от уз и пленения освобождаяй! Радуйся, преславней в бедах заступниче; радуйся, превеликий в напастях защитниче! Радуйся, Николае, великий Чудотворче, радуйся, Николае, великий Чудотворче, радуйся, Николае, великий Чудотворче!

Радуйся, озарение Трисолнечнаго света; радуйся, деннице незаходимого солнца! Радуйся, свече, Божественным пламенем возженная; радуйся, яко угасил еси бесовский пламень нечестия! Радуйся, молние, ереси пожигающая; радуйся, громе, устрашающий соблазняющих! Радуйся, истиннаго научителю разума; радуйся, таинственнаго изъявителю ума! Радуйся, яко тобою попрано поклонение твари; радуйся, яко тобою научимся поклонятися Творцу в Троице! Радуйся, Николае, великий Чудотворче, радуйся, Николае, великий Чудотворче, радуйся, Николае, великий Чудотворче!

Радуйся, всех добродетелей зерцало; радуйся, всех притекающих к тебе крепкое забрало! Радуйся, по Бозе и Богородице, все наше упование; радуйся, телес наших здравие и душ спасение! Радуйся, яко тобою от вечныя смерти освобождаемся; радуйся, яко тобою бесконечныя жизни сподобляемся! Радуйся, Николае, великий Чудотворче, радуйся, Николае, великий Чудотворче, радуйся, Николае, великий Чудотворче!

О, пресветлый и пречудный отче Николае, утешение всех скорбящих, нынешнее наше прими приношение, и от геенны избавитися нам Господа умоли, богоприятным твоим ходатайством, да с тобою Воспеваем: Аллилуйа, Аллилуйа, Аллилуйа, Аллилуйа!

Возбранный Чудотворче и изрядный угодниче Христов Отче Николае! Миру всему источая многценное милости миро и неисчерпаемое чудес море, крепости духовные уставляеши, и я восхваляю тя любовцю, преблаженне Святителю Николае: ты же яко имея дерзновение ко Господу, от всяких мя бед освободи, да зову ти: Радуйся, Николае, великий Чудотворче, радуйся, Николае, великий Чудотворче, радуйся, Николае, великий Чудотворче!»

Оцените статью
Приметы на похоронах: Чего ни в коем случае нельзя делать Короткие красивые стихи про школу для детей ― Смешные и трогательные стихотворения про 1 класс, начальную школу и учителей Эти приметы на рождение ребенка помогут узнать его характер и судьбу, а обряды отвести беду Самые точные свадебные приметы и поверья. Соблюдая их, брак будет долгим и крепким К чему горит правое ухо К чему горит левое ухо Как правильно креститься православным Какие документы нужны для получения загранпаспорта Стихи про войну: до слез, на конкурс чтецов, для детей 1-4 классов — Красивые и короткие стихи про Великую Отечественную войну 1941-194 Слова благодарности родителям на свадьбе от невесты и жениха в стихах и прозе. Слова благодарности от дочери, сына родителям в День рождение и на Выпускной Погода в Москве на май 2017 — точный прогноз от Гидрометцентра для столицы и Московской области Когда ходят на кладбище — перед или после Пасхи 2017? Когда идти на кладбище на Троицу 2017 в субботу или воскресенье Обзор доступной кофеварки Nespresso Krups Essenza Auto XN214010 Погода в Санкт-Петербурге в апреле 2017 — точный прогноз от Гидрометцентра на начало и конец месяца Погода в Москве в апреле 2017 года — самый точный прогноз от Гидрометцентра для столицы и Московской области Сочинение на тему «Весна пришла» для 5–6 класса — Идеи для сочинения на тему «Весна»: в публицистическом стиле, про весну 45-го года, любимое время года
Комментарии
4
  1. Татьяна

    Если молиться с душой и верой,то Св.Николай услышит. У меня всё изменилось ровно на 40 день от начала чтения молитвы. Если Вы один день пропустили,то надо начинать с начала.Бог Вам в помощь!

  2. Лариса

    Спасибо за такой подарок всем нуждающимся Миру это сейчас нужнее всего и каждому из нас Спаси нас молитвами твоими,Угодниче Божий и вам слава

  3. Игорь

    Это не молитва, а огрызок акафиста Святителю Николаю. Кто хочет читать, найдите акафист.

  4. Нина

    Действительно, это акафист Николаю Чудотворцу! Для чтения акафиста 40 дней надо испросить благословение своего духовного отца!

Добавить комментарий
;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

Нажимая на кнопку "Отправить комментарий", я даю согласие на обработку персональных данных и принимаю политику конфиденциальности.

Будьте в курсе свежих новостей